4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Історія

Тернопіль відзначив 101-шу річницю подвигу Героїв Крут

(0 голосів)
Автор 
on 29/01/2019

З нагоди 101-ї річниці бою під Крутами, в Українському домі «Перемога» відбувся Вечір пам’яті. 

Завдяки історичній довідці, віршам та патріотичним пісням, гості заходу мали змогу усвідомити героїчний подвиг юнаків, що полягли за незалежність молодої Української Держави на станції Крути, 29 січня 1918 року.

"Сьогоднішня дата нас спонукає не лише згадувати історію, але й робити уроки на майбутнє, - зауважив заступник міського голови Леонід Бицюра. - Ми повинні чітко визначити, що потрібно робити для того, щоб українська ідея панувала, а нація творила свою Українську Самостійну Соборну Державу. 101-річниця Крут є показовим етапом української історії, який може слугувати нам дороговказом і сьогодні - на початку 21-го століття, Вони боролись так само як і сучасні Герої, які на своїх плечах міцно тримають нашу незалежність, захищають свою Батьківщину від зазіхань зухвалого агресора. Вони боролися, щоб ми перемогли", - додає заступник очільника міста.

Вшанувати пам’ять загиблих під Крутами прийшло чимало тернополян.  Учасник народного аматорського хору національно-патріотичної пісні «Заграва» Петро Дмитрик переконаний, що дана історична подія повинна показувати приклад патріотизму молодому поколінню:

"Вшануання пам’яті тих відчайдушних хлопців є надзвичайно важливим елементом у вихованні наших дітей. Молоде покоління має знати завдяки чиїй крові була здобута наша держава. Якими муками і стражданнями її виборювали", - каже пан Петро.

Нагадаємо, сто один рік тому, 29 січня 1918 року, відбувся бій під Крутами. Тоді близько 400 курсантів і студентів стримали наступ на Київ майже чотиритисячної армії більшовиків.

Бій під Крутами відбувся на залізничній станції «Крути» в сучасній Чернігівській області, за 130 кілометрів від Києва. Тривав він понад п'ять годин. Загін із курсантів, студентів та гімназистів зійшовся у нерівному бою з багатотисячною армією Михайла Муравйова. 27 юнаків потрапили після бою в полон до більшовиків та були страчені. Затримка просування армії Муравйова дала можливість укласти Берестейський мирний договір, що означав міжнародне визнання української незалежності.


Аліна Жайворонко

Останнє редагування Вівторок, 29 січня 2019 21:57

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.