4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Історія

У День Соборності тернополяни вшанували Героїв України

(0 голосів)
Автор 
on 22/01/2019

До  Дня Соборності України та 100-річчя проголошення незалежності Української Народної Республіки, на Микулинецькому кладовищі відбувся поминальний молебень та покладання квітів до меморіалу Січових Стрільців. 

Представники духовенства провели спільний молебень. Заупокійною панахидою та спільною молитвою вшанували пам’ять про всіх наших героїв, які віддали своє життя за Україну. Героїв на лише далекого минулого, а й сучасності – бійців АТО.

На вшануванні були присутні представники влади, громадські діячі та небайдужі тернополяни.

"Cлoва, прoгoлoшені 22 січня 1919 рoку на Сoфійськoму майдані в Києві, змінили хід історії, -  зазначив заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра. -  Українці, кoтрі жили в Австрo-Угoрській та Рoсійській імперіях й під час Першoї світoвoї війни вoювали oдне супрoти oднoгo oб’єднались в єдину сoбoрну державу. Нам ніхто не подарує Україну, про яку століттями мріємо. Кoжен з нас пoвинен щoденнo вдoскoналюватись і вдoскoналювати державу й суспільствo, в якoму жити йoгo дітям і внукам", - додає заступник очільника міста.

Нагадіємо, 100  років тому на Софіївській площі у Києві відбулась подія, про яку мріяли покоління українських патріотів. На велолюдному зібранні урочисто був проголошений Акт Злуки УНР та ЗУНР. Це стало цілеспрямованим проявом волі українців до становлення політичної нації та першим за 600 років чітким кроком до об’єднання українських земель.

Аліна Жайворонко

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.