4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Історія

"Просвіта" відзначила 150-річчя

(0 голосів)
Автор 
on 03/12/2018

Своє 150-ліття відзначило Всеукраїнське товариство «Просвіта» ім. Тараса Шевченка. Урочиста академія відбулась у обласному драматичному театрі 2 грудня.

Участь в урочистій академії взяли просвітяни зі всієї області, які славили молитвою, піснею, танцем та теплим словом Всеукраїнське товариство, що символічно носить ім’я Тараса Шевченка, яке в часи бездержав’я взяло на себе роль виховання і освіти українців. Міський осередок у свій час очолював бургомістр Володимир Лучаківський.

За словами Голови міського об’єднання товариства «Просвіта» Дарії Чубатої, діяльність організації  є найбільш важливою саме зараз – під час творення незалежної країни:

"На наших плечах лежить відповідальність за просвітництво українців, - зазначає. – Ми мусимо навчати молоде покоління шанувати та вивчати історію нашої держави, відноситись до України з повагою та поширювати історичну правду. Зараз є сила, мужність та необхідність. Тільки просимо в Бога, щоб дав сили до нових звершень".

Також Дарія Чубата нагородила активних просвітян, та усіх, що  своєю працею долучилися до розвитку товариства. Медаллю «Будівничий України» Всеукраїнське товариство «Просвіта» ім. Т. Шевченка нагородили заступника міського голови Тернополя Леоніда Бицюру.

"Саме з «Просвіти» вийшли люди, які принесли славу українській нації, люди, які творили Січове стрілецтво, ЗУНР, УНР, а відтак Організацію Українських Націоналістів. «Просвіта» була і залишається життєдайним джерелом сили України, - зазначив Леонід Бицюра. – Завдяки товариству в Тернополі була відкрита Перша Українська гімназія Відродивши українські традиції у нелегкому 19-му столітті, «Просвіта» взяла на себе обов’язок виховання та навчання українців." 

Основною метою діяльності "Просвіти" з часів заснування є утвердження української національної ідеї, утвердження державної української мови, розвиток національної культури, відродження історичної пам'яті, формування національної свідомості та піднесення духовності і добробуту українського народу.


Аліна Жайворонко

Останнє редагування Понеділок, 03 грудня 2018 18:13

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.