4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Історія

Тернопіль поповнила ще одна пам'ятка

(0 голосів)
Автор 
on 05/11/2018

Бронзовий макет першої української гімназії, яка була зруйнована у повоєнні роки, урочисто відкрили на вулиці Сагайдачного у Тернополі, 4 листопада.

Заступник міського голови Леонід Бицюра зазначив, що міні - копію першої гімназії встановили саме на цьому місці не випадково. Адже саме там знаходилась будівля гімназії.

"Нажаль, в період Другої світової війни, більшість пам’яток нашого міста було знищено, в тому числі і першу гімназію. Вона стояла саме на цьому місті, де зараз ми встановили її макет, - розповів Леонід Бицюра. – Бронзовий макет гімназії є продовженням цілої серії макетів, які розташовані по місту. А саме: бронзовий макет старого вигляду Тернополя, копію парафіяльного Костелу та сьогодні відкриваємо бронзовий макет першої гімназії. В подальшому плануємо відновити копію Ратуші, яка тж була втрачена."

До створення макету долучилося 20 людей, які хочуть показати тернополянам та гостям міста, яким був Тернопіль колись. Ініціатором створення пам’ятних макетів є краєзнавець Тарас Цикляняк. Хлопець розповідає, що безмежно закоханий у своє місто.

"Мені дуже приємно, що я знайомий із нашими старожилами, спогади яких і привили мені таку особливу любов до Тернополя. І як наслідок, тієї любові, стало ініціювання мною макетів, який вже третій у місті, - каже Тарас. - Навіть, якщо місто зруйноване: усі будинки та вулиці, загинули чи не усі люди, але вижила хоч одна людина." 

На свято відкриття завітало багато тернополян, а також ректори університетів міста. Також під час урочистого відкриття макету на святі виступили гімназисти, які читали вірші та розповідали, як це навчатися у гімназії.

"Я щасливий від того, що у нас є молоді люди, які відновлюють історичну пам’ять. Зараз ми відновлюємо його історію у вигляді таких макетів, які з’являються по місту і так пригадуємо минуле, - поділився враженнями директор Тернопільської Української гімназії ім. І. Франка Анатолій Крижанівський. - Ми стараємось продовжувати славу гімназії, яка була ще тоді, за часи її найбільшої слави."

На завершення урочистого відкриття, отець окропив нову споруду і побажав усім творити лише позитивну історію. 

Аліна Жайворонко

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.