4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Історія

У одному з корпусів ТДМУ відкрили "Останню криївку краю"

(0 голосів)
Автор  А. Ж.
on 12/10/2018

«Останню криївку краю» відкрили 11жовтня у одній з аудиторій навчального корпусу ТДМУ ім. І. Я. Горбачевського, що на вул. Дорошенка, 7.

Кімнату- криївку відкрили до дня відзначення 76-ї річниці утворення Української Повстанської Армії. Саму аудиторію наповнили експонатами з місць, де раніше діяла УПА. Усе обрамлено вишитими рушниками, а на стінах висять портрети величів українського народу.

 «Зараз триває підготовка молодого покоління лікарів, які будуть знати історію свого краю, - звернувся проректор з науково-педагогічної роботи, доктор медичних наук, професор Аркадій Шульгай. - Ця аудиторія сприятиме їхньому патріотичному вихованню. Завдяки ньому вони  працюватимуть на благо своєї країни та свого народу. Ця кімната-криївка нагадуватиме, що українці завжди боролися за свою свободу, волю та незалежність».

Урочиста частина відкриття «Останньої криївки краю», розпочалася з виступу чоловічого хору Тернопільської обласної філармонії. Також ряд повстанських пісень виконали студенти університету. 

За словами заступника міського голови Леоніда Бицюри, представлення зразка криївки УПА є доволі вдалою, оскільки їхня діяльність демонструє цілу систему протидії трьом окупаційним режимам: польському, радянському та німецько-фашистському. Та додає, що кімната-криївка зможе ефективніше впливати на студентів.

«На жаль традиційні форми подачі інформації вже не мають дієвого впливу на молодь. А коли студент буде поринати у візуальні форми та постановку тодішнього часу, йому буде легше  зафіксувати більше інформації. Це дасть змогу наблизитись до розуміння того, як мислили повстанці, за умов ясної перспективи відновлення держави та протидії збройним силам режиму. УПА може і зараз може дати багато розумінь в організації не лише протистоянь, а й в організаційній структурі управління. Медицина та історія різні речі, які нам потрібно поєднувати. Лише туди зі стін університету виходитимуть свідомі люди», - зазначив Леонід Бицюра.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.