4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Історія
Історія

Історія (87)

Пpем’єpа дoкументальнoгo фільму "opнаменти дoлі" відбудеться o 13 гoдині 8 веpесня в Укpаїнськoму дoмі "Пеpемoга".

Проект «Музей національної слави» презентували у Тернопільському Галицькому коледжі ім. В'ячеслава Чорновола на День міста, 28 серпня. 

З нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення, сьогодні у Тернополі відбулося вшанування пам'яті жертв Другої світової війни. Зокрема, біля пам’ятника «Материнський поклик», що у Старому парку відбувся мітинг-реквієм.

З нагоди 101-ї річниці бою під Крутами, в Українському домі «Перемога» відбувся Вечір пам’яті. 

Документально - філателістичну виставку «Юнаки з огненної печі», яка приурочена 46 річниці подвигу «Росохацької групи» представили у бібліотеці – музеї «Літературне Тернопілля», 22 січня.

До  Дня Соборності України та 100-річчя проголошення незалежності Української Народної Республіки, на Микулинецькому кладовищі відбувся поминальний молебень та покладання квітів до меморіалу Січових Стрільців. 

Своє 150-ліття відзначило Всеукраїнське товариство «Просвіта» ім. Тараса Шевченка. Урочиста академія відбулась у обласному драматичному театрі 2 грудня.

Бронзовий макет першої української гімназії, яка була зруйнована у повоєнні роки, урочисто відкрили на вулиці Сагайдачного у Тернополі, 4 листопада.

Урочисте спецпогашення  марок та конвертів спеціальним поштовим штемпелем, виготовленим з нагоди 100-річчя утворення Західноукраїнської Народної Республіки. Відбулось  погашення  1 листопада у ТЗОШ І-ІІІ ступенів №4.

Місце для проведення погашення обрали не випадково. Адже саме у приміщенні теперішньої Тернопільської школи №4,  у листопаді 1918 року працював уряд ЗУНР. 

На спеціальній марці зображений Галицький лев на синьому тлі. На конверті світлина Тернопільської школи №4.

"Укрпошта традиційно відзначає всі найважливіші події, які відбуваються у суспільному житті, погашенням поштових марок та конвертів, - розповіладиректор Тернопільської філії «Укрпошта» Любов Гринчишин. – Спецпогашення має особливе значення  для філателістів, які збирають ювілейні марки та конверти. А ми раді долучитися до увіковічення подій сторічної давності."

На урочистому заході також був присутній і заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра, який також наголосив на важливості захисту української державності та єдності громадян.

"Вагомий історичний момент, який ми сьогодні відзначаємо, має бути фундаментом політичної волі керівників нації. Ця воля має розвиватися при непростих умовах в державі і повинна мати місце від найбільших до найменших державних інституції. Якщо пригадаємо історію, то ЗУНР та УНР мали своїх противників – сусідів-ворогів. Тільки наші предки все ж змогли об’єднатися, незважаючи на складні перипетії. Нехай ця подія буде для нас уроком того, як ми повинні бути єдині, бо у цьому наша міць", — поділився Леонід Бицюра.

Після привітань тернопільська влада спільно з філателістами та представниками укрпошти погасила марки спеціальним поштовим штемпелем та закріпила урочистість підписами.


Аліна Жайворонко

Сторінка 1 з 7