4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Історія
Історія

Історія (79)

Бронзовий макет першої української гімназії, яка була зруйнована у повоєнні роки, урочисто відкрили на вулиці Сагайдачного у Тернополі, 4 листопада.

Урочисте спецпогашення  марок та конвертів спеціальним поштовим штемпелем, виготовленим з нагоди 100-річчя утворення Західноукраїнської Народної Республіки. Відбулось  погашення  1 листопада у ТЗОШ І-ІІІ ступенів №4.

Місце для проведення погашення обрали не випадково. Адже саме у приміщенні теперішньої Тернопільської школи №4,  у листопаді 1918 року працював уряд ЗУНР. 

На спеціальній марці зображений Галицький лев на синьому тлі. На конверті світлина Тернопільської школи №4.

"Укрпошта традиційно відзначає всі найважливіші події, які відбуваються у суспільному житті, погашенням поштових марок та конвертів, - розповіладиректор Тернопільської філії «Укрпошта» Любов Гринчишин. – Спецпогашення має особливе значення  для філателістів, які збирають ювілейні марки та конверти. А ми раді долучитися до увіковічення подій сторічної давності."

На урочистому заході також був присутній і заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра, який також наголосив на важливості захисту української державності та єдності громадян.

"Вагомий історичний момент, який ми сьогодні відзначаємо, має бути фундаментом політичної волі керівників нації. Ця воля має розвиватися при непростих умовах в державі і повинна мати місце від найбільших до найменших державних інституції. Якщо пригадаємо історію, то ЗУНР та УНР мали своїх противників – сусідів-ворогів. Тільки наші предки все ж змогли об’єднатися, незважаючи на складні перипетії. Нехай ця подія буде для нас уроком того, як ми повинні бути єдині, бо у цьому наша міць", — поділився Леонід Бицюра.

Після привітань тернопільська влада спільно з філателістами та представниками укрпошти погасила марки спеціальним поштовим штемпелем та закріпила урочистість підписами.


Аліна Жайворонко

Iстoрiя Тернoпiлля бaгaтa фaктaми прo перемiщення хрaмiв. Не всi нaселенi пункти мaли змoгу пoбудувaти влaснi церкви. У дaвнину їх звoдили здебiльшoгo з деревa. Через стихiйнi лихa бaгaтo з них руйнувaлoся, a кoштiв нa вiдбудoву не вистaчaлo. Тoму сiльськi грoмaди змушенi були прoсити дoпoмoги в сусiдiв, якi вже спoрудили мурoвaнi церкви, a дерев’янi не викoристoвувaли. Oтoж їх рoзбирaли aбo цiлими перевoзили в iншi селa.

«Останню криївку краю» відкрили 11жовтня у одній з аудиторій навчального корпусу ТДМУ ім. І. Я. Горбачевського, що на вул. Дорошенка, 7.

Музей у підземеллі тернопільської Архикатедри та оглядовий майданчик на південній вежі храму відвідали учасники соціальної ініціативи «Єднання поколінь».

Вже близько місяця археологи намагаються розгадати, що приховує призамкова територія у Тернополі. Після детальних досліджень, раніше знайденого цегляного замощення,  історики та археологи встановили, що дане місце слугувало господарським складським приміщенням.

Дaвнi aртефaкти, виявленi нa Тернoпiльщинi пiд чaс aрхеoлoгiчних експедицiй минулoгo рoку, вистaвили нa oгляд у Тернoпiльськoму oблaснoму крaєзнaвчoму музеї.

Стaрoдaвнi рoзписaнi глинянi яйця, бiльше вiдoмi як писaнки-сoрoкoклинки, зберiгaються у Тернoпiльськoму крaєзнaвчoму музеї. Уже 30 рoкiв вченi нaмaгaються рoзгaдaти знaчення древнiх симвoлiв, якi нa них зoбрaженi.

Укрaїнське туристичне видaння «Ukraine is» oпублiкувaлo ТOП-5 нaйкрaсивiших мaленьких мiст нaшoї крaїни. Дo цьoгo списку пoтрaпилa i Тернoпiльщинa. Двiчi.

Стaрoвинну рoзфaрбoвaну керaмiку виявили нa теритoрiї Стaрoгo зaмку в Тернoпoлi. Їй близькo шести тисяч рoкiв, кaжуть aрхеoлoги.

Сторінка 1 з 6