4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Духовність

На Тернопільщині відзначили 125-річчя з Дня народження Блаженнішого Патріарха Йосифа Сліпого (відео)

(0 голосів)
Автор 
on 17/02/2017

 

Верховний Архієпископ, Блаженніший Патріарх Української греко-католицької церкви Йосиф Сліпий був великим проповідником віри, учителем, наставником  та непереможним  борцем за правду. Сьогодні, в рамках 125-ї річниці  з дня його народження у селі Заздрість, де він народився, вшанували пам’ять про Блаженнішого. У музейно-меморіальному комплексі «Рідна хата» імені Йосифа Сліпого відправили Архиєрейську Божественну Літургію за участі Блаженнішого Святослава Шевчука, повідомляє ІНТБ.

Блаженніший СВЯТОСЛАВ ШЕВЧУК, Глава УГКЦ:

«Ми хочемо тут, сьогодні, у тій урочистій Літургії подякувати Господу Богу за дар, такого великого мужа, провідника, учителя для нашої Церкви і для нашого народу, за дар етнарха, батька народу, який в часи переслідувань був голосом не лише мовчазної Церкви, але й мовчазного, закритого в тюрмі Радянського Союзу, українського народу. Сьогодні ми дякуємо Господу Богу за те, що він провів нашу Церкву, наш народ через усі лихоліття і сьогодні ми маємо можливість тут, соборно за це Богові дякувати».

Був присутнім на Літургії і владика Гліб Лончина. Який в свій час отримав тайну священства саме з рук Блаженнішого Патріарха Йосифа Сліпого та співпрацював з ним у Римі.

Владика ГЛІБ ЛОНЧИНА, єпископ УГКЦ:

«Патріарх Йосиф завжди шукав правду, але не лише шукав, але й жив нею. Ви може чули з різних спогадів, говорили, що Патріарх був дуже строгою людиною і це правда. Ми як чули його кроки по коридорі, то ми були дуже осторожні, але чому він був строгим? Це не була його злоба, це було тому, що він завжди шукав правди і жив правдою, і був безкомпромісний і він не терпів неправди, лінивства, завжди працював над собою, завжди працював для своєї Церкви».

Після закінчення Літургії  священнослужителі освятили відновлений музейно-меморіальний комплекс, збудований на місці, де жив Патріарх та вшанували пам’ять про Йосифа Сліпого, відправивши  панахиду.  Після цього у комплексі відбулось відкриття нової музейної експозиції.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.