4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Духовність

Копію ікони Матері Божої Почаївської очікують в суботу у Тернополі

(0 голосів)
Автор 
on 05/08/2016

У Почаєві 5 серпня вшановують Чудотворну ікону Божої Матері.

Нескінченним потоком ідуть люди на Почаївську гору, де в ХІІІ-му столітті залишила Свій Слід Пречиста Діва Марія, явившись у вогняному стовпі. Вони просять у Богородиці Її святого заступництва, здоров’я для своїх родин, уповаючи на безмежну милість Матінки Божої, і по вірі своїй отримують. Але в такі дні, як сьогодні, в Почаївську Свято-Успенську Лавру паломників прибуває десятки тисяч — з усіх куточків України та із-закордону. Адже шанують святиню в усьому світі: православні, греко-католики, римо-католики. Чимало прочан долають десятки, сотні, а то і тисячі кілометрів пішки. Напередодні Хресною ходою паломників прибуло понад три тисячі. Серед них — поляки, угорці, білоруси.

Як повідомляє офіційний сайт Свято-Успенської Почаївської Лаври, поляки долали шлях вчетверте.  24-го липня вони вирушили з Варшави, Любліна, Білостока, Бєльца-Підляського, Гайновки, повідомляє day.kyiv.ua/uk/news 

Сьогодні святкову Божественну Літургію в найбільшому соборі Лаври — Преображенському очолив предстоятель УПЦ Блаженніший митрополит Онуфрій. Була звершена і молитва за мир в Україні. Після цього відбувся хресний хід з Почаївською Чудотворною іконою Божої Матері до Свято-Успенського собору, де відбувся святковий молебень. Саме в цьому храмі постійно перебуває святиня. У сяючому зоряноподібному кіоті вона височить над Царськими вратами, а ченці щодня в певний час опускають її для поклоніння. Як свідчить історія, ця ікона з’явилася на Волині завдяки грецькому митрополиту Неофітові, який 1559 року подарував її у благословення поміщиці Анні Гойській, коли та приймала його у своєму маєтку. А в 1597-му після зцілення перед іконою сліпого з народження брата Пилипа, Анна Гойська передала чудотворний образ до Почаївського монастиря. У 1675 році за щирими молитвами перед іконою, обитель була врятована від турецько-татарської навали. Тоді Пресвята Богородиця явилася над монастирем. Націлені в небо стріли, полетіли у зворотній бік, вражаючи ворогів.

 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.