4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Духовність

Сьогодні у православних Тернопільщини - День пам'яті святих Петра і Февронії

(0 голосів)
Автор 
on 08/07/2016

8 липня - наш «день усіх закоханих», а якщо говорити точно, то цей день у православ'ї вважається днем пам'яті Святих Петра і Февронії.

Хто ж такі були Петро і Февронія?

Петро був князь Муромський. Февронія (Февронії) була проста дівчина з невеликого села Лагідно, що знаходилося в Рязанської землі. Згідно з переказом, Петро (у ту пору на князівському троні ще сидів його старший брат), рятуючи старшого брата від змія, виявився цим змієм укушений і від отрути його сильно захворів. Слуга Петра дізнався про дівчину, яка нібито чудодійним чином лікує хворих і немічних, розповів про неї своєму панові, і той відправив слугу до цієї дівчини просити допомоги, повідомляє arhiv-statey.pp.ua 

Приїхавши до Лагідно і зайшовши в будинок до дівчини, слуга до свого здивування побачив там зайця (за прикметою, заєць в хаті - до весілля). Слуга розповів, навіщо він з'явився й попросив Февронії про допомогу, на що отримав відповідь: «Буде він здоровий, якщо я буду його дружиною. А ні - не зможу його вилікувати: Бог сили не дасть » .

Привіз слуга до Февронії свого пана. Петро не вірив у те, що одружується на простолюдинкою, але їй про це нічого не сказав. Февронія дала слузі кислого квасу, звеліла пропарити Петра в лазні і натерти цим квасом, всі струпи з тіла Петра здерти, лише одне не чіпати. Так і зробили, і на наступний день Петро виявився абсолютно здоровий. Оскільки одружитися на Февронії Петро спочатку не збирався, він поїхав від неї. Але не встиг він повернутися додому, як хвороба знову повернулася до нього, гнійні виразки знову почали покривати всі його тіло.

Зрозумів Петро гріх свій і звелів послати старостів до Февронії.

Повернулися вони у Муром і довго княжили в ньому. Час той історики називають одним з найбільш спокійних. А як прийшла старість, взяли подружжя чернецтво, залишивши заповіт, щоб після смерті поховали їх разом. Померло подружжя в один день, кожен у своїй келії: спочатку помер Петро (у чернецтві Давид), а слідом за ним, дізнавшись про його смерть, і Февронія (Єфросинія), 25 червня (за новим стилем - 8 липня) 1228 року.

Тільки не стали ховати їх разом, всупереч правилам чернечим. Поклали кожного в труну в різних церквах, але на ранок виявили труни порожніми. А тіла їх опинилися в загальному труні. Вирішили люди, що хтось переніс вночі тіла, і знову їх розлучили, цього разу міцно замкнувши. Але і на наступний ранок тіла подружжя опинилися разом в одній труні. Тому так і поховали їх, Петра і Февронію, разом.

Їхній шлюб став зразком християнського шлюбу. А день 8 липня - святом людей, що люблять і щасливої родини.

Останнє редагування П'ятниця, 08 липня 2016 15:00

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.