4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Духовність

Члени Маріської дружини ходили прощею до села Острів, що поблизу Тернополя

(0 голосів)
Автор 
on 21/06/2020

Шестеро членів спільноти "Марійська дружина", що діє при парафії святого Архистратига Михаїла у Тернополі, організували прощу до відпусткового центру в селі Острів.

Учасниця прощі Оля Типило розповідає, в Марійській дружині вона вже більше 14-ти років. Дівчина пригадує, як раніше, будучи ще школярами, ходили на прощу до чудотворного джерела разом з катехитом. Цього року також вирішили піти та помилитися в першу чергу за зупинення пандемії, та в намірені кожного учасника прощі.

"Дорогою молилися у власних наміреннях, співали та прославляли Бога та Його Пресвяту Неньку. Наша Марійська по-особливому вшановує Христа та Богородицю у присвячені їм місяці: травень та червень. Оскільки цього року ми не можемо збиратися кожного дня та прославляти їм піснями, ми вирішили організувати прощу до Чудотворного місця. Сподіваємося, що наступного разу прийти й напитися цілющої води та помолитися у стіп Богородиці зможе більша кількість юних вояків Богородиці!", - додає дівчина.

Довідка:

Село Острів згадується в Литовській Метриці 1431 року. Воно знаходиться південніше міста Тернополя, на лівому березі річки Серет, яка тут робить закрут, таким чином омиваючи село з трьох сторін - звідси, напевно, й походить сама назва. Відомим стало село завдяки гідрологічній пам`ятці природи «Острівське джерело», - цілюща вода джерела багата на іони срібла.

Переповідають, що колись у селі жив граф Баворовський, у нього були дружина та донечка. У доньки була хвороба очей. Жоден лікар не зміг допомогти вилікувати її. Матінка-графиня багато молилася за здоров’я дитини. Одного разу їй приснилася Богородиця, повідомивши у сні, аби вона лікувала доньку джерельною водою. Графиня прислухалась до слів Богородиці і через деякий час їхня донечка одужала. Після такого Божого чуда до Острівського джерела почали приходити люди, аби теж позбутися недуг.

З тих часів і донині йдуть, їдуть до острівського джерела по зцілення люди з усієї округи.

 

Аліна Жайворонко

Останнє редагування Неділя, 21 червня 2020 14:44

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.