4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Духовність

Екскурсією-прощею до Зарваниці учасники "Єднання поколінь" завершили туристичний сезон

(0 голосів)
Автор 
on 07/11/2018

Зарваницький духовний центр відвідали учасники соціальної ініціативи «Єднання поколінь», 2 листопада. Такою поїздкою, поважні тернополяни, завершили цьогорічний туристичний сезон.

Розпочалася екскурсія з відвідин храму копії хатини Матері Божої. Тут зберігається камінь з Назарету та два камінці, освячені в храмі Лорето. Екскурсовод диякон Віталій розповів, що цей храм є одним із найновіших на чудотворному місці. Оскільки почали його будувати лише у 2013 році. Також зазначив, що в Україні це єдиний храм копія цієї хатини. У пам’ять про цю святиню такі ж будинки зведені у Чехії, Польщі, Німеччині.

Після чого, поважні прочани ознайомилися з іншими храмами Зарваниці. А саме: церквою Пресвятої Євхаристії, собором Зарваницької Богордиці та церквою Пресвятої Трійці. 

"Согодні я дякувала Богу за те, що маю в цьому житті. Також вдячна, що потрапила на зустрічі «Єднання поколінь», - поділилася враженнями  учасниця соціальної ініціативи "Єднання поколінь" Алла Стахурська. – Ці зустрічі допомогли мені знайти зацікавлення у житті, незважаючи на те, що почала відвідувати зустрічі зовсім недавно. А ця поїздка вдихнула духовний подих у кожного з нас".

Особливо багато емоцій викликала Хресна Дорога. Короткі розважання і молитви злилися в одне ціле з гармонією осінньої природи.

Найбільше захоплені поважні тернополяни були красою Українського Єрусалиму. Тут диякон Віталій розповів про історію Єрусалимських святинь, відтворених у Зарваниці.

Свою подяку Тернопільській міській раді та організаторам за проведення поїздки висловив учасник соціальної ініціативи «Єднання поколінь» Ігор Моткалюк.

 "Від сьогоднішньої поїздки я отримав масу святих вражень, - усміхається чоловік. – З Божою допомогою, нам буде краще житися. Будемо продовжувати жити у любові, повазі та пошані Христа та Богородиці Діви. Ми дуже вдячні усім, хто долучився до організації цієї та усіх попередніх наших екскурсій."

Вертаючись вже до Тернополя, учасники «Єднання поколінь», відвідали Зарваницьку Парафіяльну церкву Пресвятої Тройці та Покров Пресвятої Богородиці, де знаходиться оригінал ікони Зарваницької Матері Божої.

Власне, сюди, заходить на поклін до святині кожен, хто відвідує Зарваницю.  Біля чудотворної ікони кожен може побачити десятки різноманітних дарів віруючих, яких вона зцілила та оздоровила. Цікаво, що свого часу, ця ікона зберігалася в дерев’яному храмі. Так ось, під час великої пожежі церквиця згоріла, а святий образ Богородиці залишився неушкодженим. Недалеко від церкви було збудовано каплицю над джерелом. Це була восьмигранна у плані споруда, з трьома стовпами, між ними стояла мурована криниця, а над нею – ікона Божої Матері. Увінчував каплицю залізний хрест. У 1892 році образ Божої Матері замінили копією Зарваницької ікони, яку виконав відомий галицький живописець Юліан Данькевич. 1893 року на місці каплиці збудували нову.

Трохи втомленими фізично  повернулись до Тернополя поважні прочани, а духовно та морально – надто піднесеними та щасливими.

Аліна Жайворонко

Останнє редагування Середа, 07 листопада 2018 10:39

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.